خانه / کامپیوتر و IT / دانستنی ها / جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغاتی در فایرفاکس

جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغاتی در فایرفاکس

جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغاتی در فایرفاکس

پنجره‌های Pop-up نوعی از تبلیغات اینترنتی می‌باشد که گاهی به‌صورت تب و یا اکثر مواقع به‌صورت پنجره‌ی جدید و پشت پنجره‌ی اصلی مرورگر ظاهر می‌شوند. اما این نوع تبلیغ گاهی اوقات به دلیل زیاد بودن پنجره‌های باز شده خیلی آزاردهنده می‌باشند. اگر از این گونه تبلیغات خسته شده‌اید در ادامه مطلب با ترفندها همراه باشید تا با نحوه جلوگیری از نمایش این تبلیغات آشنا شوید.

نمایش پنجره‌های تبلیغاتی در یک تب جدید نه در یک پنجره‌ی جدید

در این ترفند قصد داریم کاری کنیم تا این پنجره‌ها به‌صورت تب باز شوند تا بستن آن‌ها راحت‌تر و وقت و ترافیک کمتری از شما کم شود. برای شروع ابتدا مرورگر فایرفاکس را باز نمایید. سپس در نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را وارد و Enter بزنید.
سپس کافی است روی گزینه‌ی I’ll be carfull … کلیک نمایید.
در مرحله‌ی بعد، عبارت browser.link.open_newwindow.restriction را در کادرSearch وارد نمایید. سپس در نتایج یافته شده (Preference Name) روی همین عبارت دو بار کلیک نمایید.
سپس در پنجره‌ی باز شده مقدار ۲ را به ۰ تغییر دهید و در آخر Ok کنید.

غیرفعال کردن کلی پاپ های

در این روش شما کلاً پاپ‌ها را غیرفعال می‌کنید. اکثر مسدود کننده‌های پاپ آپ تنها پاپ آپ‌های مربوط به سایت‌ها و یا سرویس‌هایی را مسدود می‌کنید که به‌طور خودکار در حین بارگذاری صفحه‌ها منتشر می‌شوند. اما بعضی مرورگرها دارای رویدادهایی هستند که قابلیت باز کردن پاپ آپ را دارند ولی توسط بلاکرها مسدود نمی‌شوند. رایج‌ترین آن زمانی است که با کلیک روی یک لینک در مرورگر، پنجره مرورگر جدیدی برایتان به نمایش در می‌آید. از این دست نمونه‌های دیگری مانند دابل کلیک کردن روی یک لینک و یا زدن دکمهsubmit وجود دارند. اگر به چگونگی رفتار فایرفاکس با پاپ آپ ها نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که این مرورگر آن‌ها را به‌طور خودکار بلاک می‌کند. شما می‌توانید با رفتن به تنظیمات و تب Content گزینه‌های مورد نظر را بیابید. شما در اینجا می‌توانید استثنائات را نیز مشخص کنید مانند وب‌سایت‌ها یا سرویس‌هایی که مایلید پاپ آپ‌های شان اجرا شوند. در قسمت Exceptions می‌توانید، سایت‌ها و دامنه‌هایی را مشخص کنید که اجازه اجرای پاپ آپ را داشته باشند. برای مشخص شدن موضوع، به‌طور مثال ممکن است از وردپرس برای انتشار مقالات خود استفاده می‌کنید، زمانی که در add media page روی دکمه آپلود فایل‌ها کلیک می‌کنید وردپرس یک پنجره جدید را باز می‌کند، بنابراین اگر پاپ آپ ها را غیرفعال کنید این پنجره به نمایش درنخواهد آمد. مشکل اینجا هست که تنظیمات پیش‌فرض فایرفاکس اجازه اجرای بعضی از پاپ آپ ها را می‌دهد ولی کاربران نمی‌دانند که می‌توانند این قسمت را هم غیرفعال کنند. برخی از رویدادها مانند change, click, dblclick, mouseup, reset, submit, touchend با وجود مسدود کننده باز می‌شوند. برای غیرفعال کردن تمام پاپ آپ‌ها در فایرفاکس:

۱- در قسمت نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را تایپ کنید و سپس enter را بزنید.

۲- مانند قسمت قبل با پیغام زیر مواجه می‌شوید که کافی است روی گزینه‌ی I’ll be carfull … کلیک نمایید.

۳- در فیلد جستجو عبارت dom.popup_allowed_events را بنویسید.
۴- پس از پیدا کردن عبارت dom.popup_allowed_events در نتایج جستجو، در قسمت value تمام Eventها آمده است.
۵- پس از دوبار کلیک کردن روی عبارت، پنجره‌ای باز می‌شود که شما می‌توانید هر یک از هاییEvent که می‌خواهید باعث اجرای پاپ‌آپ نشود یا تمامEvent ها را حذف کنید.
پس از کلیک روی OK، تغییرات همان لحظه در مرورگر اعمال می‌شوند.

*نکته: بعضی از سایت‌ها ممکن است از جاوا اسکریپت یا اسکریپت‌های دیگر برای یافتن انسداد پاپ آپ ها استفاده کنند. در این صورت ممکن است دسترسی به بعضی از بخش‌های سایت را نداشته باشید. در این صورت شما یک پیام دریافت می‌کنید که از طریق آن می‌توانید پاپ آپ را روی آن سایت فعال کنید.

 

 

منبع:parsij.mihanblog.com

درباره ی modir

همچنین ببینید

درباره Unicode و ASCII

کامپیوترها مثل انسان ها نیستند که حروف و علامات را به خاطر بسپارند و تمامی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *