خانه / کامپیوتر و IT / دانستنی ها / آشنایی با کدها مخفی موبایل

آشنایی با کدها مخفی موبایل

 کدها مخفی موبایل

تقریبا تمام اپراتورهای تلفن همراه در جهان کدهای ویژه‌ای دارند که به واسطه به‌کارگیری این کدها کاربران می‌توانند میزان کارآیی گوشی تلفن همراه خود را بالا برده و بر برخی از قابلیت‌های آن بیفزایند.
برخی از این کدها در تحقیقات، فرامینی هستند که به صورت عادی در منوی گوشی تلفن همراه موجود است و استفاده از  این کدها در حقیقت به نوعی میانبر برای همان فرامین محسوب می‌شود.

کدهای امنیتی تلفن‌های همراه

تقریبا تمام اپراتورهای تلفن همراه در جهان کدهای ویژه‌ای دارند که به واسطه به‌کارگیری این کدها کاربران می‌توانند میزان کارآیی گوشی تلفن همراه خود را بالا برده و بر برخی قابلیت‌های آن بیفزایند.

کد دایورت #915 *21*

یکی از معروف‌ترین کدها که جزو پرکاربردترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود، کد دایورت است. شما می‌توانید با گرفتن کد #915 *21* خود را برای مدت زمانی خاص از دسترس خارج کنید. این سرویس با گرفتن #21# کنسل می‌شود.
برای دایورت کردن شماره خود روی شماره دیگر، می‌توانید از کد #21** Number  استفاده کنید. همچنین با استفاده از کد #094022*67* زمانی که تماس‌های خود را رد می‌کنید، پیام شماره مشترک نظر در شبکه موجود نیست برای فرد تماس گیرنده پخش خواهد شد. برای خروج از این سرویس، کافی است #67# را شماره‌گیری کنید. برای دایورت کردن شماره خود روی شماره دیگر، در صورت عدم پاسخگویی، از *Number* 61 # استفاده کنید. در این صورت زمانی که شما به تماس‌های خود پاسخ نمی‌دهید، شماره شما روی شماره‌ای که در قسمت Number وارد کرده‌اید، انتقال می‌یابد. برای دایورت نمودن شماره خود روی شماره دیگر، در صورت در دسترس نبودن از کد *Number* 62# استفاده کنید. در این صورت، زمانی که شما در دسترس نباشید، شماره شما روی شماره‌ای که در قسمتNumber  وارد کرده‌اید، انتقال می‌یابد.

کد ریست کردن #7780#*

RESET گوشی با همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه‌ای، مناسب برای زمانی که گوشی هنگ کرده است. در واقع درایو C گوشی را ریست می‌کند (ریست گوشی بدون حذف برنامه‌ها)؛ بعد از وارد کردن کد گوشی از شما تقاضای وارد کردنsecurity code  را خواهد داشت.

شماره سریال گوشی کد #06#*

سریال نامبر گوشی یا همان IMEI را نمایش می‌دهد. استفاده از این در هنگام خرید گوشی و تطابق آن با شماره سریال موجود روی جعبه گوشی و بدنه دستگاه می‌تواند به شما ثابت کند که گوشی شما اورجینال است یا تعمیری و کارکرده است.
کلمه IMEI مخفف عبارت International Mobile Equipment Identity و به معنی هویت بین‌المللی دستگاه‌های تلفن همراه است. IMEI یک شماره 15 رقمی است که در هر موبایل منحصربه‌فرد است و در حقیقت، بیانگر هویت دستگاه مورد استفاده در شبکه‌های  GSMاست.

کد #0000#* نمایش سیستم‌عامل

این کد بجز سیستم عامل، تاریخ ساخت و مدل گوشی‌های نوکیا را هم نمایش می‌دهد.
استفاده از این کد و نیز مقایسه زمان ساخت با تاریخ خرید گوشی نیز می‌تواند به عنوان یکی از فاکتورهای نو بودن یک گوشی محسوب شود.

قدرت باتری مخفی شده #3370*

تمام شدن باتری موبایل مشکلی همیشگی و آشنا برای همه است: یکی از راه‌های مطمئن برای افزایش طول عمر شارژر باتری موبایل، قرار دادن موبایل در حالت ذخیره باتری یا انرژی است که باعث می‌شود در صورتی که با موبایل کار نکنید، بلافاصله صفحه را قفل کرده یا نور اسکرین آن را کم کند. اما راه دیگری هم برای حالت‌های اضطراری استفاده از شارژر موبایل وجود دارد. در نظر بگیرید باتری موبایل شما خیلی کم است؛ برای فعال کردن، کلیدهای #3370* را فشار دهید. موبایل شما با این اندوخته راه‌اندازی مجدد خواهد شد و شارژ باتری 50 درصد افزایش خواهد یافت. این فضای اندوخته، هنگامی که موبایل خود را شارژ می‌کنید، خود به ‌خود شارژ خواهد شد.
برخی معتقدند که باید شارژ موبایل به طور صددرصد تمام شود و بعد شارژ کامل صورت گیرد؛ اما این مسئله در مورد نسل اول موبایل‌ها مصداق داشت؛ تکنولوژی‌های جدید موبایل نیازی به این کار ندارند.

منوی مخفی گارانتی #92702689#*

در تلفن‌های همراه نوکیا، یک منوی مخفی وجود دارد که حاوی اطلاعات مفید برای تعمیرکاران گوشی‌های موبایل است. برای   دستیابی به این منوی مخفی، کافی است کد #92702689#* را روی تلفن همراه خود وارد کنید؛ در این هنگام شما وارد یک منوی مخفی می‌شوید که شامل گزینه‌های زیر است:

  1. نمایش شماره سریال گوشی
  2. تاریخ ساخت گوشی
  3. تاریخ آخرین تعمیر انجام شده روی گوشی (ابتدا اگر در گذشته تعمیری روی آن انجام گرفته باشد).
  4. نشان‌دهنده زمان مکالمات انجام شده با گوشی موردنظر (این تایمر را با هیچ روشی نمی‌توان پاک کرد).
  5. ایجاد توانایی برقراری تبادل اطلاعات کاربر (در صورت وجود لوازم مورد نیاز) برای خارج شدن از این منو، یک بار تلفن خود را خاموش کنید و سپس دوباره آن را روشن نمایید.

 بالا بردن ذخیره حافظه

نکاتی هستند که رعایت کردن آن‌ها به کاربران کمک می‌کند تا سرعت گوشی‌های خود را بالا ببرند:
ارسال پیام: بهتر است سعی شود پیام‌ها در کارت حافظه ذخیره شوند، نه در حافظه تلفن همراه
تصاویر پس‌زمینه زنده: ممکن است این تصاویر زیبا به نظر برسند؛ اما قدرت پردازشگر را تضعیف می‌کنند.
حذف برنامه‌های غیرضروری: اگر از همه برنامه‌های نصب شده در تلفن همراه استفاده نمی‌شود و مانند گردوغبار تلفن همراه را پوشانده‌اند، بهتر است حذف شوند؛ زیرا تنها حافظه با ارزش تلفن همراه را اشغال می‌کنند.
انتقال تصاویر ویدیوهای قدیمی: کاربران ممکن است تصاویر یا ویدیوهای زیادی را در گوشی خود ذخیره کنند؛ حتی بدون  اینکه آن‌ها را بشناسند؛ می‌توان آن‌ها را در یک حافظه خارجی با اکسترنال یا در حافظه لپ‌تاپ ذخیره کرد.

درباره ی modir

همچنین ببینید

درباره Unicode و ASCII

کامپیوترها مثل انسان ها نیستند که حروف و علامات را به خاطر بسپارند و تمامی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *